Новини

День безпечного інтернету

Щорічно у лютому місяці  відзначається День безпечного інтернету. Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого інтернету.

02 лютого  психологом Корольковою Мариною проведено заняття  з метою поглиблення знань про безпечний інтернет . Здобувачі освіти визначили шляхи попередження негативного впливу роботи в інтернеті, дослідили позитивні і негативні наслідки інтернету, сформулювали та засвоїли правила безпечної роботи в інтернеті. Заняття сприяли обізнаності здобувачів освіти про небезпеки, які існують та шляхи їх подолання,  розвивали культуру поведінки в інтернеті.



Одна з найважливіших умов “виживання” в професії для педагогів -уміння відновлювати власні ресурсність та емоційний стан.

У енергетичному полі вчителя перебувають багато й дітей, і дорослих, тому від його наповненості залежить співпраця всіх учасників освітнього процесу. Роботу педагога супроводжує постійний стрес, тож уміння керувати своїми емоціями та ресурсністю - надважливе.

06 січня 2022р. психолог Королькова Марина проводила арттерапію  з педагогічними працівниками закладу для відновлення ресурсу вчителя,.

                  Вправа для групової терапії «Намалюй свою мрію» 


    


В період зимових канікул у нашому закладі освіти 04.01.2022 року психолог Королькова Марина провела психолого-педагогічний практикум, метою якого було надання методичної допомоги педпрацівникам у створенні безпечного освітнього середовища.

В ході практикуму була сформована в учасників система уявлень та знань щодо явища насильства, форм і методів його попередження та подолання. Педагоги навчались ідентифікувати, реагувати та проводити профілактичну роботу в ситуації булінгу.

В ході практикуму використовувалась карткова ігрова методика «Коло безпеки».


     

10 грудня 2021

в світі відзначають Міжнародний день прав людини. З нагоди цієї події у нашому освітньому закладі пройшла година психолога із здобувачками освіти на тему «Чи знаєш ти свої права?». Дівчата визначили найголовніші права для однолітків, розгадали правову вікторину та пограли в гру «Коло безпеки».  
               

 Акція «16 днів проти насильства» в дії.

 

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Насильство серед жінок Є і нікуди не ділося. Закони, служби допомоги працюють, проте в країні малий відсоток тих жінок, хто про це знає та ще менший тих, хто туди звертається. Тому найефективніші наші дії у цьому ключі – зробити все можливе, щоб попередити виникнення насильства!

У рамках заходів Всеукраїнської акції 25 листопада психологом центру Корольковою М.І. були проведені заняття з елементами тренінгу:

в групі  «ТПМ-21»

«Рівні права і можливості для чоловіків і жінок»

Мета: розширити знання здобувачів освіти  про проблему гендерних взаємовідносин у суспільстві, надати інформацію з гендерних питань на прикладі вправ, аналізуючи факти та стереотипи уявлень, сформувати елементарні навички гендерної культури, сприяти формуванню поведінки, орієнтованої на дотримання гендерної рівності.

 в гр.ППМ-19, ППМ-20

 «Ми проти насильства!», метою якого було поглибити знання здобувачів освіти про насилля, його види та способи можливого уникнення, навчати толерантному відношенню до оточуючих, розвивати почуття гідності та неповторності.







                        Тренінг «Людина не для продажу»

 

Щорічно 18 жовтня відзначають Європейський день протидії торгівлі людьми. Саме ця тема була висвітлена  на уроці-тренінгу для здобувачок освіти гр. ППМ-20,ППМ-19, ТПМ-21, який провела практичний психолог Марина Королькова.

 

   Завданням тренінгу було дізнатися про рівень набутих знань здобувачок освіти з проблеми торгівлі людьми, з’ясувати актуальність проблеми торгівлі людьми в Україні, та яким чином це питання стосується молоді.

Здобувачки освіти вивчали поняття торгівлі людьми, обговорювали статистику подібних злочинів в Україні та світі, почули реальні історії людей, які постраждали від торгівлі людьми, поговорили про міфи та стереотипи, що стосуються торгівлі людьми, ознайомилися з правилами безпеки, отримали поради, які будуть корисними перед поїздкою за кордон, а наприкінці заняття утворили «Пам’ятку правил особистої безпеки». 




Всесвітній день психічного здоров’я

08 жовтня в нашому центрі    проведено цикл заходів, приурочених Всесвітньому дню психічного здоров’я (World Mental Health Day), який відзначається з 1992 року за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров’я. Мета усіх дійств - запобігання поширенню депресивних розладів, залежності від негативних звичок, розумової відсталості ;формування мотивації до ведення здорового способу життя і гармонійного розвитку особистості.


Позитивний настрій – найголовніше в житті. Для створення позитивного тонусу на початку робочого дня педагогам та здобувачам освіти  було запропоновано стати учасниками психологічної акції «Єдність і неподільність людини».


Тренінгове заняття (гр.ТПМ-21) «Здоров’я – джерело життя», тести «Чи маєте ви почуття гумору?»(гр.ПСВ-20), кольорова терапія, музикотерапія, створення колажів «Я обираю здоров’я», «Коло асоціацій» формували  в учнівському колективі мікроклімат позитиву.


Всі форми роботи сприяють зміцненню психологічного здоров’я, формують у здобувачів освіти поняття про життя як найвищу цінність і здоров’я як найважливішу умову щасливого життя.







Тиждень психології

  З метою розширення психологічних знань учасників освітнього процесу, формування психологічної культури , розкриття творчого потенціалу, створення позитивного емоційного настрою в Рубіжанському відділенні ВП «РЦПО ЛНУ імені Тараса Шевченка» з  19 по 23 квітня 2021 року пройшов тиждень психології  під гаслом «Скарбничка емоцій, вражень і почуттів».

Кожен день тижня був тематичним (День: хорошого настрою, здорових емоцій, доброти і побажань, пізнання себе, вдячності.)

Акція «Почни день з посмішки», «Візьми , чого не вистачає»;



 Виставка-огляд психологічної літератури «Доторкнись до світу психології»;


Акція " Пожирач неприємностей";



Арттерапевтична вправа «Мій настрій»;



 Ланцюжок думок: «Я хочу вибачитись за те, що…»;


  Тренінг для педагогів «Як впоратися з емоційним вигоранням»;





Гра-акція «З’їж мене та отримай чудовий настрій»;

  Порадник «ЗНО без стресу»;

  Акція «Дерево вдячності»






Тиждень психології став справжнім святом для душі, який пройшов в онлайн і офлайн-режимі, де всі учасники отримали корисну інформацію,заряд позитиву, творче натхнення. 

Протягом тижня панували відвертість, взаємодопомога, взаєморозуміння, позитивний настрій та дружні посмішки. 


                            День бабака

 


Звичай прогнозувати прихід весни за поведінкою бабака існує вже понад 130 років. Щороку це відбувається на початку лютого.
 
Свої бабаки-синоптики є також і в Україні. Їх тут двоє – у Харкові та Львові.


День української хустки почали відзначати у 2019 році, щоб об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. А з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.



Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції - привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.



     В рамках цієї акції 1 грудня відбулася зустріч з спеціалістами
Рубіжанського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які презентували брошури Представництва Дитячого фонду ООН(ЮНІСЕФ) в Україні, карткові ігрові методики «Коло безпеки», роздатковий матеріал UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, буклети Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, плакати тощо.

     До Міжнародного дня боротьби зі СНІДом 3 грудня в групах 1 та 2 курсів проведена виховна година з психологом центру Корольковою М. «Хвороба століття ВІЛ/СНІД» та анкетування на обізнаність ВІЛ-інфекції та СНІДу.
     4 грудня з групами дівчат ППМ-20, ТК-20 відбулася відверта розмова «Розірви коло».





1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ

У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я прийняла резолюцію, в якій 1 грудня офіційно оголошено Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. У цей день, який щороку відзначається по всьому світу, поширюється інформація про ВІЛ-інфекцію та її кінцеву стадію СНІД, про те, яким чином передається дана інфекція, методи її профілактики та лікування, а також про необхідність толерантного відношення суспільства до ВІЛ-інфікованих людей.

 Особливість ВІЛ-інфекції полягає в тому, що це захворювання може роками не проявлятись жодними клінічними симптомами, а пізнє звернення до лікаря значно зменшує вірогідність збереження здоров’я та продовження повноцінного життя ВІЛ-інфікованої  людини. Тому, надзвичайно важливо кожній людині – обстежитись на ВІЛ!!! 

Ефективними заходами з протидії  дискримінації по відношенню до ВІЛ-інфікованих осіб є: 

1.      доступність до медичних послуг, щоб люди мали можливість вчасно обстежитись, та отримати психологічну підтримку;

2.    інформування та освіта населеня для кращого розуміння проблеми;

3.    правовий захист людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом;

4. дотримання професійних і етичних норм серед медперсоналу закладів охорони здоров’я;

5. використання універсальних засобів захисту, що не тільки знизить страх медперсоналу, а й допоможе захистити таємницю особи та права інфікованих пацієнтів;

6. забезпечення широкого доступу до медичних препаратів і їх використання для лікування.

 

Кожний громадянин України має права гарантовані Конституцією нашої держави. ВІЛ-позитивні люди – громадяни нашої країни, права яких також захищає держава. Вони мають усі права громадянина на: освіту, роботу, відпочинок і дозвілля, толерантне ставлення, повагу, повноцінне життя!

Отже, пам’ятайте, що ВІЛ не передається через рукостискання, обійми, посмішку, радість та підтримку. Не позбавляйте себе спілкування з цікавими людьми через їхній ВІЛ-позитивний статус!




Будьте всі здорові !

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

  

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається 
25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
 

      Основними завданнями акції є:

ü

    привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

    активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

       проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

     формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

ü   

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством.

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

5 грудня - Міжнародний день волонтера.

6 грудня - Вшанування пам'яті суденток, розстріляних у Монреалі.

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією.

10 грудня - Міжнародний день прав людини.

§       


  









Цьогоріч девіз кампанії «Розфарбуємо світ в помаранчевий колір: покоління рівності виступає проти зґвалтувань».

Метою цієї кампанії  є  привернення уваги громадськості до проблем зумовленого насильства. У рамках цієї міжнародної акції, з 25 листопада до 10 грудня, Будинок Уряду України буде підсвічено помаранчевим кольором у темну пору доби.

Задля підвищення обізнаності українців з питань протидії домашньому насильству та з метою формування нетерпимого ставлення громадян до  будь-яких форм насильства за ознакою статі керівників установ Солом’янського району м. Києва, які дотичні до проведення заходів з питань запобігання та протидії домашньому насильству, запрошуємо долучитися до проведення цієї кампанії шляхом встановлення помаранчевого підсвітлення на адміністративних будівлях та будівлях різних форм власності.

Символами акції «16 днів проти насильства» є стрічки трьох кольорів -  синього, білого та червоного.

Діти про Національну дитячу гарячу лінію


Рубіжне -  проти насильства !

Молодь Рубіжного долучилась до реалізації міської програми «Рубіжне – безпечне місто», що розроблена в рамках імплементації Глобальної Флагманської ініціативи ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок та дівчат».

Творча група нашого навчального закладу взяла участь у конкурсі соціальних відеороликів "Рубіжне - проти насильства", який був ініційований громадською організацією "Мрії молоді".
Конкурс мав на меті привернути увагу мешканців громади щодо питань профілактики та протидії сексуальному насильству та сексуальним домаганням щодо жінок та дівчат в громадських просторах міста, подолання гендерних стереотипів та інформаційної підтримки даної тематики.  
20.11.2020р. у залі Рубіжанської міської ради відбулося урочисте нагородження , де ми одержали перемогу у номінації "Краща режисерська робота"!


Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищевказаних днів, доступні за посиланнями, а саме:

1. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

1) Захист дітей онлайн https://vimeo.com/464178591;

2) Сексуальний шантаж https://vimeo.com/464179613 ;

3) Секстинг https://vimeo.com/464177511;

4) Секс-чатинг https://vimeo.com/464176581;

5) Грумінг https://vimeo.com/464181532;

6) Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти https://vimeo.com/464180697.

2. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті. Ролик доступний за посиланням http://vimeo.com/477933967.

3. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри. Ролик доступний за посиланням http://vimeo.com/292080839.

4. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді. Буклет доступний за посиланням http://rm.coe.int/leam-about-your-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2.

Всі вищевказані та інші матеріали Проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraine в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання».

Лист Міністерства освіти і науки України від 17.11.2020 №6/1379-20 “Щодо Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства та Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»”



 



Немає коментарів:

Дописати коментар